Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 860 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Koto-gorie...

Na przywitanie wiosny - czyli znowu o olchach

sobota, 20 marca 2010 15:40
Skocz do komentarzy
Pierwszy, wiosenny ranek dziś był piękny. Słońce w całej krasie, ciepło i świergot ptaków. Gdy krzątałam się po mieszkaniu i szykowałam do wyjścia - usłyszałam złowróżbne odgłosy pilarki, dobiegające od strony lasku olchowego i działek. Wiedzona złym przeczuciem, odłożyłam na potem zakupy i udałam się w kierunku działek. Oczywiście! Mój sluch i złe przeczucia nie były fantasmagorią. Olchowa z brygadą pilarzy kontynuowała dzieło wycinania drzew olchowych na swojej działce. Gdy się tam pojawiłam - zostały już wycięte trzy dorodne drzewa, czyli w sumie od ubiegłego roku zostało wyciętych ich dziesięć. Coś jednak w tym dzisiejszym wycinaniu było jednak nowego. Robotnicy pod przewodnictwem Olchowej bardzo się spieszyli z robotą i wyraźnie zacierali ślady po wycince. Nawet trociny były skrzętnie zgarniane i ładowane przez Olchową do worków. Wycięte drzewa, gdy się tam pojawiłam, zostały pocięte na kawałki i w pośpiechu ładowane do samochodu. Całą tę operację obserwowałam z odległości około trzydziestu metrów, ale i tak wzbudziłam zainteresowanie jednego z pilarzy, ktory zaczął mi się bacznie przyglądać. Oczywiście w tej sytuacji ani nie mogłam podejść bliżej, ani też wykonać zdjęć komórką. Dla osób, które nie są zorientowane w poczynaniach Olchowej mam informację, że teren, na którym są zlokalizowane działki, nie jest niczyją prywatną własnością. Należy do spółdzielni mieszkaniowej, w której pracuje Olchowa i odpowiada za... osiedlową zieleń, a działka została jej "podarowana" dwa lata temu przez zarząd ogrodów działkowych. Prawdopodobnie ( już nie po raz pierwszy) pani Olchowa wykorzystała swoje znajomości w Wydziale Ochrony Środowiska by zezwolenie na wycinkę tylu olch sobie załatwić.
Oczywiście dzisiejsze wycinanie olch stało się przedmiotem komentarzy mieszkańców sąsiadującego z działkami bloku. Ludzie uważają, że wycinka jest bezprawna. Na mój komentarz w tej sprawie, że skoro tak uważają - powinni zadzwonić po straż miejską lub powiadomić o zaistniałym fakcie inżyniera miasta. - Pani - usłyszałam w odpowiedzi - to nic nie da, bo kobita ma chody u urzędników, a można się tylko narazić takim telefonem. Ja także nie będę interweniować w tej dzisiejszej sprawie. Doszłam do wniosku, że skoro nie ja jedna widzę tę dewastację drzewostanu ( napisalam już na ten temat kilka artykułów), niech postawą obwatelską wykażą się też inni świadkowie wycinania olch pod ich oknami.
Zdjęcie, które zamieszczam poniżej, zostało wykonane w ubiegłym roku i oddaje, mniej więcej, to co dziś także zobaczyłam. Tej dorodnej olchy, która jest widoczna na fotografii, także już nie ma. Została wycięta dzisiaj w pień.

Wasza ciotka.
Podziel się
oceń
0
0


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

czwartek, 19 października 2017

Licznik odwiedzin:  116 273  

Czasu żal...że ucieka.

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

relojes web gratis

Może kiedyś...

Bo ja wiem?

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Staram się...

Koty, jako stworzenia niezależne, zawsze stanowiły przedmiot mojego podziwu, ba - powiem więcej - nawet uwielbienia. Po latach przebywania z nimi pod jednym dachem nie mogę powiedzieć, że znam ich nat...

więcej...

Koty, jako stworzenia niezależne, zawsze stanowiły przedmiot mojego podziwu, ba - powiem więcej - nawet uwielbienia. Po latach przebywania z nimi pod jednym dachem nie mogę powiedzieć, że znam ich naturę dostatecznie. Zawsze bowiem potrafią zaskoczyć mnie te wyjątkowe zwierzaki czymś zupełnie nowym...Może właśnie dlatego poświęcam im tyle czasu?

schowaj...

Szkoda gadać...

Autorka "Bajek..." ukończyła Kulturoznawstwo ze specjalnością filmoznawczą na U.Ł. Uzdolniona plastycznie - posiada w swym twórczym dorobku kilka wystaw, poświęconych głównie tkaninie artystycznej, która stanowi swoisty komentarz do rymowanych wierszyków adresowanych do dzieci, chociaż nie tylko...

Cyfry to potęga!

Odwiedziny: 116273
Wpisy
  • liczba: 343
  • komentarze: 1572
Galerie
  • liczba zdjęć: 25
  • komentarze: 19
Punkty konkursowe: 2000
Bloog istnieje od: 3816 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl